Back to top

SoundCloud, úložiště pro hudbu

SoundCloud, úložiště pro hudbu

Snad každý zvá YouTube, server pro ukládání a sdílení videí. SoundCloud je server, který umožňuje sdílet audio. Můžete zde ukládat vlastní zvukové nahrávky, přednášky nebo hudbu. Uložené soubory jsou pak k dispozici komukoli a kdekoli na světě, prostřednictvím internetu. Další možností je použít zvuky ze SoundCloud ve webových prezentacích (začlenit je přímo do HTML kódu) nebo aplikacích.
SoundCloud obsahuje funkce, které byste zde čekali: ukazuje počet přehrání skladby, počet uživatelů, kteři si ji dali mezi své oblíbené ("favorites") a počet stažení. Ano - pokud se vám skladba líbí, můžete si ji (zpravidla MP3) obratem stáhnout. Co byste možná nečekali, je grafické znázornění zvukového výstupu

SoundCloud, úložiště pro hudbu

anebo možnost přidávat komentáře přímo k určitému momentu ve skladbě ("tohle sólo se tomu Claptonovi fakt povedlo").
SoundCloud, úložiště pro hudbuU této skladby je poznámka ve 2., 16. a 46 sekundě.

SoundCloud, úložiště pro hudbuPokud vám vyhledávač poskytne velké množství výskytů klíčového slova, můžete výběr zúžit. Např. zde pro Beatles je více než 500 výskytů - zužme to na Acoustic a je jich jen 68. Osobně bych uvítal ještě opačnou funkci "without MashUp", tedy bez mixů (nesnáším amatérsky "vylepšenou" hudbu, nevhodně doplněnou o bicí a spol. - nepovažuji ji za přínosnější, než je studentsky upravený Erbenův Vodník)

A co bychom si pustili jako ukázku ze SoundCloud? Při pohledu na padající sníh za oknem, co třeba tuhle?