Back to top

Netop Vision Pro

Produktové info k Netop Vision Pro

Od 11.1.2012 mají zájemci o software pro řízení učebny na výběr ze dvou Netop produktů, lišících se vlastnostmi (funkcemi) i cenou:

V čem je Netop Vision Pro lepší než standardní Vision?

Vision Pro disponuje všemi funkcemi a možnostmi, které poskytuje standardní Vision. Následující možnosti jsou k dispozici pouze ve Vision Pro:

Podpora hw akcelerace

Netop Vision Pro disponuje robustní a zcela přepracovanou funkcí pro sdílení obrazovek, která podporuje komunikaci a sdílení videa pro DVD přehrávače, Photoshop, AutoCAD, atd..s využitím hardwarové akcelerace.

Zde je stručný seznam aplikací, které vyžadují hw akceleraci: Adobe Photoshop, Allplan, Alphacam, ArchiCAD, Artlantis Studio, Autodesk AutoCAD, Autodesk Inventor, cadwork, Camtasia Studio, Cinema 4D, Common Point 4D, Cubus 6, Geomagic Studio, Google Sketchup, Google Earth, NCAD, Power DVD, Revit Architecture, Rhino, Sum3D, Tower, Vectorworks, Wufi Pro.

Tip: Můžete si otevřít demo společnosti Microsoft a vyzkoušet jeho přenos na studentské monitory pomocí funkce Ukázka (Demo) se zapnutou a vypnutou hw akcelerací.

Black-listy

Řízení přístupu k internetu obsahuje i funkci Black-listů. Učitel může např. vytvořit filtr "Zakázat sociální média", jenž bude obsahovat Facebook, Twitter, YouTube, seznamky, aj.

Hromadné přihlášení

Nejen administrátoři jistě ocení funkcionalitu "Hromadné přihlášení," pomocí které mohou na dálku přihlašovat počítače v učebně.

Učitel může hromadně přihlašovat mladší studenty a začátečníky. Funkce se rovněž hodí pro prostředí, kde jednotliví uživatelé nemají vlastní účet, nebo pro hosty. Administrátoři také mohou v rámci správy sítě přihlašovat počítače, aniž by je fyzicky navštívili.

Jaké jsou ceny Netop Vision Pro?

 • Nový ceník, platný od 1.1.2012, obsahuje ceny Vision i Vision Pro.
 • Uživatelé Netop School a Vision verze nižší, než 7, mohou přejít na Vision Pro za cenu upgrade (50% ceny nové licence Vision Pro).
 • Uživatelé Vision7 mohou přejít na Vision Pro za cenu Upsell (30% ceny nové licence Vision Pro).
 • Uživatelé Netop Schools platnou produktovou maintenance mohou přejít na Vision Pro zdarma.

Dostupnost Vision Pro

 • Licence Vision Pro lze objednávat od 1.1.2012.
 • Instalace Vision Pro je k dispozici od 11.1.2012
 • Česká lokalizace je plánována na 28.2.2012. (byla vydána 22.2.2012).
 • Informace o právě probíhajících cenových akcích naleznete zde.

Představení Netop Vision Pro

Prezentace Netop Vision Pro proběhly v Bratislavě 18.1. a v Praze 19. 1. 2012. Sledujte naše akce, napište nám, nebo se staňte příznivci MasterEye na Facebooku.

Fórum: 

Nedávno jsem koupil Vision7 ...

Otázka: Nedávno jsem koupil Vision7 a zajímá mě Vision Pro. Proč mám ale nyní opět platit za Vision Pro (sice ne plnou cenu)?

Odpověď: Vision Pro je nový produkt, který nahrazuje Netop School. Společnost Netop má dvě produktové linie aplikací pro řízení počítačů v učebně: Vision7 a Vision Pro. Donedávna to bylo Vision a School.

Ostatně, uživatelé Netop School (aktuální verze) mohou přejít na Vision Pro zdarma - pouze si vyžádají nové licenční klíče a reinstalují.

Pokud jste v konkrétním případě někdy od zač. roku 2011 testovali a na konci roku pak koupili licenci Vision7, pak tento produkt vlastníte a v rámci pravidel i s jeho vylepšeními. Např. od 11.1 můžete instalovat Vision 7.3 (obsahuje mj. podporu Firefox 6.0 pro filtrování internetu.)


Jak si vyzkoušet Vision Pro?

 1. Stáhněte a nainstalujte nejnovější instalaci Vision 7.3 (En).
 2. Nezadáte-li licenční číslo, budou k dispozici včechny funkcionality Vision i Vision Pro (prvních 30 dní). Funkcionality Vision Pro budou označeny vlaječkou  - pro snazší orientaci uživatele, zvažujícího potenciálné Upgrade nebo Upsell.
 3. Uživatelé, kteří vlastní ostrou licenci Vision7, mohou rovněž reinstalovat na Vision 7.3. Funkcionalitu Vision Pro aktivujete tak, že v Licenční utilitě odeberete licenční klíč - pak máte 30 dní na vyzkoušení Vision Pro.
 4. Pokud je zadána licence, Vision se chová dle typu této licence (buď jako standardní verze, nebo Pro verze).

Vision 7.3 & Mozilla Firefox

Pokud používáte prohlížeč Firefox, webové filtry (White list u standardní verze, White list a Black list u Pro verze) Vám budou fungovat pouze u Firefoxu do verze 6.0


Upgrade Vision

Otázka: Můžeme naši Vision 6.0 licenci upgradovat na Vision7 (standardní, nikoli Pro)?

Odpověď:  Samozřejmě. Viz informace zde. Např. upgrade Vision 6.0 na Vision 7.0 v případě licence pro učebnu (1+15) stojí 9.900 /2 = 4 950 Kč bez DPH, resp. 5 940 Kč včetně DPH (200 / 240 Euro).

Pro srovnání: upgrade na Vision Pro by vyšel na 13.000 / 2 = 6.500 Kč bez DPH (7.800 Kč včetně DPH), resp. (260 Euro bez DPH (312 Euro vč. DPH).