Back to top

Novinky Vision7

Ta nejsnazší a nejefektivnější cesta k počítačové výuce. Vision je populární software pro řízení učebny, což dokládá lepší výkonností studentů tam, kde s Vision pracují.

Stáhněte si instalaci - vyzkoušejte Vision

PřehledCharakteristikaPřínosyNovinkyPrůvodceVideoTech. specifikaceMožnostiDokumentace

Co je nového ve Vision?

Aktualizace k 22.4.2013: Vision 8 a Vision 8 Pro

Byla vydána verze 8 disponující těmito vylepšeními

 • Podpora pro studentské iPady a další zařízení s přístupem na web.
 • Vysoce rychlé sdílení obrazovek je nyní standardem ve Vision i Vision Pro
 • Vylepšený Vision@Hand

Podrobnější popis naleznete v našem newsletteru.

Prohlédněte si Release notes s kompletní informací o Vision / Pro ver. 8 (PDF, anglicky)

 

Aktualizace k 21.1.2013:

Vyšla nová verze instalace Vision/Vision Pro: 7.51 Build 7927) update instalace.

Prohlédněte si Vision 7.5.1 modification notes.

 

Aktualizace k 12.11.2012:

Vision (instalace verze 7.5 Build 7852) nyní podporuje i Windows 8.
 Více viz Vision version 7.5 release notes EN.

 

20.8.2012 Maintenance Update: Netop Vision Pro verze 7.41 je k dispozici.

 • Vision Pro verze 7.41 (vydáno 20.8.2012) je maintenance update pro Vision i Vision Pro.
 • Pro více informací si otevřete Modification notes pro Vision 7.41
 • Vision 7.41 je možné stáhnout v sekci Ke stažení (vyžaduje registraci)

 

12.7.2012 Netop Vision 7.4

 • Vision Pro verze 7.4 je maintenance update pro Vision i Vision Pro. Poskytuje rozšířenou podporu prohlížečů, vylepšené možnosti pro sdílení obrazovek a zlepšenou podporu instalace, díky níž je deployment Vision Pro snazší.
 • Pro více informací jděte na aktuální newsletter MasterEye, nebo si otevřete Modification notes pro Vision 7.4

 

20.3.2012 Vision 7.31

Nová instalace Vision / Vision Pro obsahuje migrační nástroj pro přechod z Netop School k Vision Pro.

 

22.2.2012 Vision 7.3

Nová instalace Vision 7.3 interně obsahuje dva produkty, které budou aktivní podle typu zadané licence: Vision 7 (standardní Vision) nebo Vision Pro.

Podpora prohlížečů: Vision 7.3 podporuje webové filtry u Mozilly Firefox do verze 6.0 (budete-li mít vyšší verzi, dojde při uplatnění filtru k celkové blokaci).

Novinkou je též kompletní lokalizace do češtiny (dokumentace včetně Helpu).

 

15.8.2012 Vision 7.2

Nová verze Vision 7.2 obsahuje podporu pro Microsoft internet Explorer 9 a Mozilla Firefox 4, jakož i rozšíření možností blokování webu a další jazykovou podporu. Stáhněte si a nainstalujte Vision 7.2 hned teď - pokud máte platnou licenci Vision 7 (licenční klíč začínající VI70-), nebo si zdarma vyzkoušejte nový Vision po dobu 30 dnů bez licence.

Nová verze blokuje stránky s HTTP i HTTPS protokolem a používá Layered Sockets Provider (LSP) filtrování, jež blokuje všechny disponibilní prohlížeče.

Rozšířená je nyní i jazyková podpora Vision - přidána je holandština, finština, švédština a čeština, k již podporovaným jazykům angličtině, němčině, francouštině, italštině a španělštině.

 

28.3.2012 Vision 7.1

Nová verze (Build 6858) přidává drobnou prodlevu k reakci myši v oblasti nástrojové lišty Vision, díky čemuž je snazší přístup k tlačítkům Minimalizovat, Obnovit a Zavřít. Nástrojová lišta je kompaktnější a nabízí učitelům dokonce více pracovního prostoru pro zobrazení studentských počítačů.
Dále jsme rozšířili nový Vision7 styl i na Pointer, anotační nástroj pro obrazovky a interaktivní tabule. Nové ikony lépe odliší jednotlivé fukce jednu od druhé.
Spolu s novým Vision byla rozšířená jazyková podpora také o italštinu a španělštinu, vedle již stávající angličtiny, francouzštiny, němčiny a češtiny.

 

12.1.2011 Vision7

Netop Visio7 uvádí zcela nové rozhraní, které činí vyučování s počítači ještě snadnější. Setkávali jsme se s učiteli a IT administrátory ve školách napříč USA a Evropou. Vyslechli jsme si, že použitelnost je ten nejdůležitější aspekt jejich řešení pro řízení učebny, což je pak těsně následováno funkcionalitou. S tímto v mysli jsme přepracovali Vision7 tak, abychom ty nejvíce užívané funkce učinili snadněji dostupnými.

Vylepšená použitelnost pro učitele

 • Navrženo pro použitelnost učebny jako nejvyšší prioritou
 • Dává důraz na funkce, které podporují výuku
 • Zkracuje křivky osvojení pro učitele, kteří se nově setkávají s řízením učebny
 • Poskytuje snadný přístup k hlavním řídicím funkcím
 • Zachovává všechny funkce a funkcionality, které z Vision činily volbu #1 učitelů v oblasti správy učebny

Zkrácená křivka osvojení
Uživatelé nového Vision7 a stávající Vision6 uživatelé dojdou k tomu, že rozhraní Vision7 je pro ně snadno pochopitelné, protože je založeno na populární Microsoft Ribbon, jež je aplikována v Microsoft Office. Klíčové úlohy pro správu učebny v software byly vylepšeny, takže průběh práce je pro učitele intuitivnější.

Vylepšený vzhled a srozumitelnost
Uspořádání Vision7 bylo přepracováno tak, aby učitelům poskytovalo maximální využití obrazovky pro zobrazení náhledů studentských počítačů. Ikony Vision7 byly inovovány pro větší srozumitelnost, s moderním vzhledem a lepším rozlišením mezi podobnými příkazy. Barevné kódování ikon koresponduje s rolemi a činí tak zadávání příkazů intuitivnější.

Vylepšená funkcionalita a workflow
Nejčastěji používané funkce na učitelské obrazovce byly umístěny středově, s přístupem na jedno kliknutí myší. Funkce, které učitel používá nejvíce, jsou umístěny na záložkách, seskupených se souvisejícími příkazy. Obrazovkové tipy jsou poskytovány pro všechny funkce a příkazy. Nejsou zapsány ve formě technických detailů, ale v každodenním jazyce.

Chybová hlášení a klávesa zpráv
Chybová hlášení ve Vision7 byla revidována s vědomím potřeb učitelů. Vysvětlovací Help informuje učitele, umožňujíce mu být soběstačným při řešení úloh. Systémová upozornění, jež nevyžadují potvrzení, jsou zobrazena pod klávesou zpráv a a automaticky mazána po krátké době, nebo mohou být zahozena.

Jednotná licence a Help
Vision7 do sebe včleňuje bývalé Vision6 pluginy (jako Surf-Lock a App-Control) a nyní je vyžadován pouze jeden licenční klíč. Byla tak odstraněna nutnost správy sady klíčů pro přístup ke všem funkcím Vision.
Netop Pointer může být nadále přístupný prostřednictvím Vision7 dashboardu, ale též z tlačítka menu Start pod Netop Vision menu. Pointer nyní nevyžaduje vlastní licenční klíč.
Help dokumentace byla rovněž přepracována s ohledem na učitele, prezentujíce funkce v kontextu prováděných učitelských funkcí. Původní Help soubory Vision6 pluginů (Surf-Lock, App-Control a Pointer) jsou rovněž zkompilovány do jediného, a přístupné z ikony Help.

Release notes Vision7

 

7.6.2010 Vision 6.91 EN

Vision verze 6.91 byla vydána byla vydána 7. června 2010 a obsahuje podporu pro 64-bitové operační systémy. Dále pak má opraveno několik chyb dle podnětu uživatelů. Podívejte se na release notes na podrobnosti. Tento update je zdarma pro všechny, kdo užívají Vision 6.9 a také pro zákazníky s platnou NUI (Netop Upgrade Insurance) nebo NAP (Netop Advantage policy). Stávající uživatelé se starší verzí Vision (6.5 a nižší) mohou zakoupit upgrade licence. Kontaktujte nás k získání ceny.


Kam dál?

Článek: